KONST / Litografier / Färglitografi 12793027
nr 1279 3027
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 54/125. Motivet: 48x38 cm
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Utrop:
2.600 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 30 september 2019
kl 18:51:17
22/9 21:48:13
- Klassiska
30 sep
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Pierre Olofsson
Läs mer om Pierre Olofsson